Prosinec 2011

Jídelníček, jóga a předsevzetí

30. prosince 2011 v 19:16 Deník
Snídaně: 2 celozrnné kukuřičné placky, mandarinka, bílá aktivie
Svačina: žádná, snídala jsem pozdě
Oběd: kapusta na husto
Svačina: bagetka se gervais
Večeře: celozrnný rohlík, mandarinka

Sehnala jsem si DVD Yoga- The Essential 3 hour guide. To by člověk neřekl, jak náročná je klasická jóga. Docela jsem se zapotila. Chtěla bych se jí ale začít věnovat víc, takže pro začátek tohle dvd, abych si to "ohmatala" a v příštím roce snad nějaké hodiny ve studiu (pokud tu nějaké lekce pro začátečníky najdu:)

Našla jsem starý diář a ten mi připomněl, že jsem loni touhle dobou vážila 75kg. To znamená, že jsem v průběhu roku shodila 10 kg (a pak 1,5 přibrala, což teď ale necháme stranou)!!! 10 kilo, chápete? a Přitom to na mě na první pohled vůbec není vidět. Nebo alespoň já to tak vnímám. Třeba když se podívám na staré fotky, přijdu si pořád (až na detaily) celkem stejná. Tady je fotka, z července 2011, kdy jsem měla dole nějakých 8 kilogramů. Rozdíl celkem patrný, ale já osobně bych čekala víc. Co myslíte? Asi bych měla cvičit mnohem intenzivněji no... A to mám taky v 2012 v plánu ;)

Předsevzetí pro rok 2012?

1) zamakat na sobě a odjet do státu ve zcela nové podobě
2) s 1. související - začít nový život, lépe řečeno... začít žít!
3) více číst
4) zbavit se strachu (ze spousty věcí)
5) najít si hobby

více jsem o nich nepřemýšlela. Nikdy moc neplánuju, spíš žiju ze dne na den :)

Zpět po Vánocích

29. prosince 2011 v 17:37 Deník
Tak se hlásím po Vánocích. Doufám, že jste je všichni prožili v klidu a míru :) Já si rozhodně nestěžuju. Ježíšek byl letos celkem štědrý, rodinná pohoda zavládla a těch pohádek a filmů v televizi, no nádhera!

Co se jídla týče, Štědrý den byl Štědrý den. Půst a večer kolik se toho do mě vešlo :)) salát a řízek si neodpustím nikdy. Na to to až příliš zbožňuju :P V neděli babiččina svíčková, která mě zaplácala na celý zbytek dne. Cukroví jsem se nebránila, co se návštěv týče. Dala jsem si :) Doma ho naštěstí moc není, ale aj tak na něj nechodím (překvapivě).

Včera jsem celý den nejedla, vlastně jsem nejedla od úterka od večeře až do dnešní snídaně. Bylo mi zle, hnusná bolest břicha, žádná chuť k jídlu a hlad už vůbec. Pomyšlení na jídlo mi nedělalo dobře. Dneska jsem naštěstí ok, ale s jídlem opatrně. K snídani loupák s čajem, a teď odpo jsem si dala 2 kukuřičný chlebíčky a čaj. Pořád nemám hlad nebo chuť. Je to škoda, páč bych si docela dala mámin mňam guláš, ale nechci to pokoušet no...

Jinak... jsem si přes vánoc, jak jsem brouzdala po netu, všimla, že se objevuje hodně nových blogů, který mě teda zvědaj ze židle. Copak je normální, aby se úplně normální až hubený holky nazývaly tlustýma? Aby hubly řekněme 6-10 kilo i když jsou už teď hubený jak tyčky? Aby se jejich jídelníčky skládaly jen ze snídaně a dvou svačin, neboli... aby prostě nežraly? Takový věci fakt nepochopím. Proč hubnout když už hubená jsi?
To jen sedím u netu a koukám na ty fotky holek, co by mohly z fleku předvádět victorias secret, a nevěřícně kroutm hlavou nad komentářema typu "Co myslíte, chtělo by to asi zhubnout to děsný břicho a stehna co?". ... dámy a páni, kde to žijem????

Anyways, ať už máte jakékoliv plány, doufám, že si užijete Silvestr a příchod nového roku řádně oslavíte :) Novoroční předsevzetí? Podělte se ;)

Mňam snídaně

20. prosince 2011 v 18:18 Deník
Včera nebyl moc slavný den :)) snídala jsem jablko a tmavou housku, obědvala těstovinový salát s brokolicí a šunkou. celé odpoledne jsem nejedla, protože jsem byla mile zaneprázdněna a čas utíkal tak rychle, že jsem si na jídlo ani nevzpomněla. Večeřela jsem pak zbytek salátu :)) Pohyb - 2hodiny procházka, svižná chůze

Dneka ovšem, jsem si udělala luxusní snídani a zbytek dne se taky celkem vydařil.

Snídaně: tmavé toasty s banánem a skořicí
Svačina: oříšková müsli tyčinka
Oběd: kapustový karbanátek, bramborová kaše
Svačina: pečivo, sýr, šunka
Večeře: vajíčka

Pití - 2l vody, 2dcl sušená syrovátka
Pohyb - žádný, protože jsem celý den pracovala na referátu :)

Tu je fotka té snídaně. Opečete tmavý chleba (jakýkoliv), razmačkáte na něm pár koleček banánu a posypete skořicí (a ještě trošku pomačkáte, aby se skořice vztřebala;)


Čtvrtá adventní

18. prosince 2011 v 20:39 Deník
Snídaně+oběd: kuření směs s rýží.
Svačina: sušená syrovátka
Večeře: celozrnná houska s kiri a šunkou

Tekutiny: voda voda voda
Pohyb: bohužel nic

Zítra ovšem mám na programu dvouhodinovou procházku s kočárkem. Takže to bychom měli :) Už se hrozně těším,. Přeci jen chůze s kočárkem je o mnoho "zábavnějí" než chůze jen tak.

Ještě pořád mám problém uvázat se na 100%, ale pomalu se tam dostávám. Snažím se mít svůj cíl pořád před očima při všem co dělám a jím, ještě pořád mi to ale chvílema ujíždí. Ale... všechno chce čas a trpělivost. "Chce to klid a nohy v teple, paní Millerová." :)

P.S. To, že jsem ani slovem nezmínila pana prezidenta, není proto, že by mi jeho smrt byla jedno. Právě naopak. Docela mě to zasáhlo a nerada bych se tu rozepisovala a nimrala se v tom ještě víc než to jak tomu dělala media celý den. Ať je Vám země lehká, pane prezidente.

17.12.

17. prosince 2011 v 17:44 Deník
Snídaně: celozrnná houska, šunka
Oběd: brambory + karbanátek
Svačina: sušená syrovátka
Večeře: vajíčka, žitný chléb

Tekutiny: hodně hodně vody
Pohyb: chůze, pilates

Koupila jsem si dnesk tu sušenou syrovátku. Spoustu jsem o tom četla a rozhodla se to zkusit. Nečekám zázraky, jsem přece jen realista. Ale nahradit tím svačinu a zahnat pocit hladu zkusit můžu. Uvidíme, uvidíme. Než jsem se porvé napila, měla jsem strach, že to bude fuj fuj fuj, ale chutná to jako mléko... takže i když nejsem zrovna fanda mléka, dá se to zkousnout :)


Zrcadla zakázat

16. prosince 2011 v 17:25 Ostatní
zakrývám zrcadla a zamykám lednici.

dneska jsem se jen tak vyfotila, protože jsem neměla co na práci. a v životě by mě nenapadlo, že mě výsledné fotky tak vyděsí. upřímně řečeno mám chuť držet teď pár dní hladovku, aby měla dušička lepší pocit, ale nejsem blbá a dělat to samozřejmě nebudu. jen jsem na sebe naštvaná no, že se nedokážu krotit vůbec,... těhlech posledních pár dní... tenhle poslední týden do Vánoc bych fakt potřebovala zašít pusu asi nebo já nevím :D přijdu si nateklá nafouklá bůhví jaká ještě, pupínky po obličeji, děsný vlasy (vážně bych zas po roce měla navštívit kadeřnictví) no prostě... víte jak...

nějaké potraviny, které zaručeně zasytí a na pár hodin nebudu mít pocit hladu? komentujte, jestli něco takovýho znáte :))

no, a to je tak asi vše. potřebovala jsem to vypustit a teď se zas můžu jít věnovat čemusi...čemukoli :)

Stručně

8. prosince 2011 v 19:30 Deník
Snídaně: žitný chleba se šunkou
Svačina: mandarinka
Oběd: ovesná kaše
Svačina: jablko, mandarinka
Večeře: brokolicový nákyp


Tekutiny: voda voda voda :)
Pohyb: úklid bytu, chůze chůze a možná yoga s Bobem

Ten nákyp je experiment, teď jsem ho dodělala, úplně poprvé, tak uvidíme, jestli se to vůbec dá jíst :)

Deštivá středa

7. prosince 2011 v 18:53 Deník
Jsem mistr odkládání věcí. A to platí jak o škole tak o např. cvičení :)) Celý semestr se flákám a teď mám před sebou tři eseje, jeden projekt a úkol na bakalářku. Učení na prosincovou zkoušku. Dárky nemám nakoupené... a to cvičení snad radši ani zmiňovat nebudu :))

Dneska jsem do sebe za celý den hodila pouze dvě tmavé bagetky s máslem a sýrem. a Jogurt k snídani + ovoce. Nemám vůbec chuť k jídlu :-/

Snídaně: activia se lžičkou medu, jablko, mandarinka
Oběd: bagetka s máslem
Svačina: bagetka se sýrem, mandarinka
Večeře: francouzské brambory
Tekutiny: 1l vody, hrnek čaje(máloo)

Obávám se, že teď budu tak vystreslá ze všech deadlinů ve škole, že na jídlo nebude ani pomyšlení :/ :)

Chci začít Jillian, ale dělá mi problém k tomu svoji línou zadnici dokopat!! Jak se dokážete donutit ke cvičení??

Pohneme se z mrtvého bodu nebo nepohneme?

4. prosince 2011 v 20:31 Deník
Ano, nacházím se v mrtvém bodě. Jsem naprosto mimo. Zítra zkusím nový den 1. Dám echo, pokud se zadaří :)

Pravda je, že se cítím hrozně :( Připadám si jako ten nejvetší "lůzr", že nedokážu u ničeho vydržet. A už vůbec vydržet u něčeho jako je tohle. Posledních 14 dní řídí moje tělo mě, ne já svoje tělo a to mě fakt ale neskutečně štve. Má to být naopak. Neměla bych chodit lelkovat do lednice a házet do sebe perníčky a čokoládu, jakoby se nchumelilo.