Leden 2012

Žiju

31. ledna 2012 v 22:46 Ostatní
A zároveň nežiju. Plácám se s bakalářkou, vůbec mě to nebaví. A těším se, až si zase jednou udělám lazy day a budu celý den jen ležet a koukat na filmy.

Papkám pěkně. Žádné přežírání. Pravidelné intervaly cca 3,5 hodiny mezi jídly. Cvičím (i když ne denně). Váha pořád neváží, krejčovský metr se mi ztratil a mě je fajn :)

Asi se teď moc často ozývat nebudu, ale je to fakt jen dočasný :)


Edita Sipeky - Vysoká škola hubnutí

20. ledna 2012 v 17:12 Motivace/Inspirace
právě jsem dočetla a jsem ohromena. musím přiznat, že to úplně pohltilo. bude to asi možná i tím, že vím, že to, co Edita popisuje, opravdu funguje. ač nejsou moje výsledky nijak zářivé, můžu s klidným srdcem říct, že jsem hubnout začala až v momentě, kdy jsem otočila myšlení o 180 stupňů. když jsem si přestala říkat "podívej se na sebe, jak jsi bachratá" a začala si každé ráno po probuzení říkat "nový den. krok blíž k vysněné postavě. zvládneš to. jednou budeš krásně štíhlá." :) všechny ty roky předtím jsem se probouzela skoro s brekem a zoufale kroutila hlavou nad těsnýma kalhotama. každou minutu jsem myslela na to, jak vypadám, jestli mi nejsou moc vidět špeky, jestli na mě lidi civí že jsem tlustá (což přiznávám jsem nikdy vyloženě nebyla. narovinu... kde je hranice oplácanosti, tlustoty a obezity? prostě jsem měla hodně kil vražených do břicha, rozumáme si ne? :D). vstávala jsem s negativním přístupemm ke všemu. přesně před rokem jsem si řekla dost a ponořila jsem se do hubnutí s jiným přístupem. s přístupem "já to dokážu" a taky že jo. ač nejsou výsledky ohromující (jak pro koho. určitě chápete, že v mých očích vidím úbytek jinak než okolí), dala jsem dolů 9 kg. A! vida! jde to. vlastně ani nevím, jak jsem to udělala. nijak zvlášť jsem necvičila, s postupem času vůbec. jedla jsem normálně (jedinou velkjou změnou bylo pouze vyřazení junk foodu) a teď když jsem si přečetla Vysokou školu hubnutí vím, v čem to tedy pravděpodobně bylo. Věřím, že Editina knížka není nesmysl a beru si všechno, co jsem si přečetla, k srdci. teď díky ní teoreticky vím, jak na to, a je čas uvést to do praxe.

někdo, kdo tu knížku taky četl? :) podělte se o pocity. ráda bych věděla, jestli to taky někoho ohromilo :D sledovala jsem dneska hodinky a k mému (ne)velkému překvapení se opravdu žaludek ozval po 4 hodinách (+- 15 minut). a asi jsem z toho čtení úplně zblbla, protože jsem za celý dnešek ani nepomyslela na sladké (což je hodně divný, vezmu-li v potaz, že jsem se o víkendu utrhla ze řetězu a denně lezu na balkón a zobu zbytky cukroví :D v míře, ale zobu). myslím, že cukroví teď zůstane opuštěné asi :))

upřímně doufám, že mě tohle nové nadšení nepřejde. pozitivní přístup praktikuju už délší dobu, jak jsem řekla. teď k tomu přidám i ten denní relax (tahle část mě obzvlášť zaujala, koho taky ne :D). postní den zatím nechám ve fázi zvažování. prostě jen hlavu vzhůru, povzbuzovat se a bude fajn.

aby nedošlo k omylu.... fakt neočekávám, že pozitivním myšlením budu za dva měsíce jako proutek, ok? ;) jsem racionálně uvažující člověk. ale věřím, že se dokážu díky myšlení a "vysílání správných signálů směrem mozek" zbavit stavů přežírání, které přicházejí jednou za čas. a že pravidelný odpočinek mě nabudí ke cvičení. fakt tomu věřím, nebo aspoň chci věřit.

co to pro mě znamená? změna? minimální, prostě jen budu poslouchat svoje bříško, cvičit a pevně doufat ve výsledky :) hlavě "KEEP SMILING!" a "DON'T WORRY, BE HAPPY!" Mrkající

Nucená pauza

14. ledna 2012 v 16:32 Deník
Vzhledem k tomu, že mám na zádech 4 díry po vyříznutých pihách, bylo mi doporučeno se nijak extra nehýbat, což znamená téměř žádné cvičení, minimálně tenhle týden. Ach jo...

Jídelníček ale pořád držím tak jako vždy, takže tak...

jinak jsem se ve čtvrtek u známých vážila (večer, oblečená - ubereme přibližně 1 kg? ) a váha mi po odečtu ukázala 65 kg. Docházím tedy k závěru, že nehubnu na kg ale na cm, protože ty rozhodně ubývají víc než kila. Uvidíme, jak to bude dál...

Nevím, jak moc se dostanu na blog, mám trochu nervy se školou, bakalářka zkoušky a tak. Snad si ale někdy chviličku najdu ;)

9.1.2012

9. ledna 2012 v 20:17 Deník
Dneska se celý den učím na čtvrteční zkoušku (sama se nestačím divit, že už dnes. Většinou se učím tak den předem :D já flákač), což znamená, že na jídlo jsem moc nemyslela, tudíž ani nic extra nevymýšlela. A pohyb jsem zatím nestihla, ale ještě není dnu konec, určitě zvládnu nějaké to posilování minimálně. A tu jógu samozřejmě.

Snídaně: cereálie s jogurtem
Oběd: zapečený toast - šunka, sýr, paprika, hadovka
Svačina: dvě mrvičky
Večeře: celozrnná houska, gervais, paprika
Pitný režim: asi 2l vody odhaduji
Pohyb: se ještě uvidí. Možná si dám pauzu, od nového roku jsem zatím cvičila každý den.

Vepřo knedlo zelo

7. ledna 2012 v 15:05 Deník
Bože holky, to vám byl po dlouhý době úžasnej oběd :) nádhera. Přišlo mi na chuť, fakt že jo. A nejkrásnější je, že jsem si to užila. Proč taky ne :D Jídlo, který jsem si fakt vychutnala, jsem měla naposledy na Vánoce. 2 celé týdny. Takže zelíčko, mňam, pečený prasátko mňam... knedlík bych bývala radši bramborovej, ale tak nedá se svítit no... :)

Snídaně: Dobrá vláknina (cereálie nebo co to je) s mlékem ... (opět slouhý spánek)
Oběd: vepřo knedlo zelo - 2 slabé knedlíky, dva kousky masa, dvě lžice zelí... nazdar!
Svačina: mrkev
Večeře: kuskus se zeleninou (ještě pořád dojídám zbytky od včera :D)
Pitný režim: 1,5 vody, 2 hrnky zeleného čaje
Pohyb: 25min fithall podle programu, úklid a 12x surya namaskar

Ležím v učení, takže pohyb asi nebude tenhle víkend takovej, jak bych si představovala ... to přejde. Přeci jen je zkouškový víceméně období klidu. Chvilku se učíte, odbudete si zkoušku, máte délší volno... chvilku se učíte... atd atd. Naprosto vyhovující. Škoda jen že není jiné roční období. třeba pozdní jaro, to by byla paráda, Zašla bych si na procházku, na brusle, na kolo... no nic, budeme si muset počkat :)

Inspiration #3

7. ledna 2012 v 11:25 Motivace/Inspirace
Julianne Hough. 'nuff said.


O Anorexii

7. ledna 2012 v 0:32 Ostatní
Velice zajímavý dokument o anorexii a pro-ana stránkách na internetu. Je to celé v AJ, takže pokud neumíte, máte bohužel smůlu. Pokud to ale zvládnete (po jazykové stránce), mrkněte se na to. Osobně myslím, že takových dokumentů by mělo být víc a měli by se povinně pouštět ve škole klidně už od těch 10 let věku. Aby si vážnost problému uvědomili nejen ty holky, který chtějí zhubnout a být size 0, ale taky ty kreténi, který ostatní kvůli váze šikanují.


Ó zhřešila jsem. Konec světa!

5. ledna 2012 v 20:11 Deník
kdybyste to jakože nechápaly ten status, tak samozřejmě není myšlen vážně :D jo, zhřešila jsem, dala jsem si to naše mňam cukroví, co zbylo od Vánoc. a co? :) svět se z toho nezboří přeci. hlavu si za to trhat nebudu. normálně bych ani neměla potřebu to vůbec zmiňovat, ale nakonec jsem si to neodpustila po tom, co jsem několikrát narazila na příspěvky, kde někdo dělal katastrofu z toho, že si dal jnapř. eden bonbón z bonboniery. proboha lidi, jeden bonbon vas nezabije ju? ani dva nebo tři, ok? :) jo? super ;)

co se dnešního jídelníčku, trošku palec dolů, nějak to nešlo. ráno do školy pro zápich, pak se celý den učit, na jídlo jsem zapomínala :D

Snídaně: celozrnný chleba, flóra, šunka, paprika, hadovka (v podstatě jako včera, cca v 11 hodin)
Oběd: si nemůžu vzpomenout, co to bylo (cca 14 hodin)
Svačina: cukrovíčko
Večeře: kuskus se zeleninou
Pitný režim: 3 sklenice vody, 1 hrnek zeleného čaje (fakt den na nic dneska :D)
Pohyb: 60min jóga, 30min kickbox podle fithall.cz, posilování na břicho a ruce, 13 pater po schodech

Kondice.tv - Jóga

5. ledna 2012 v 15:51 Cvičení
Jelikož videa z fithall.cz se nikam vložit nedají ani nesmějí, tu máte video z youtube kondice.tv. Zuzana Klingrová cvičí jógu právě i na fithall.cz a mě hrozně moc vyhovuje. Pokud chcete, zkuste to s ní a třeba Vás to chytne jako mě ;)